Szwedzkie skarby - Mariefred

Bartek Babik 26.06.2019

Szwecja to kraj wyjątkowy, który zachwyca cennymi zabytkami oraz pięknymi widokami. Gdzie warto się wybrać w trakcie wycieczki po tym kraju?
Jedną z tych miejscowości, którym znane biura podróży poświęcają coraz więcej uwagi, jest Mariefred. To kameralna miejscowość, na terenie której nuda nikomu nie grozi.

Railway Museum Mariefred


Wycieczki po Mariefred będą nie lada gratką dla wszystkich miłośników historii oraz dla tych, którzy wolny czas chcą przeznaczyć na zwiedzanie szwedzkich zamków. Tu, w spokojnym Mariefred, można ujrzeć jedną z najważniejszych atrakcji tego typu. To renesansowy zamek Gripsholm, którego w trakcie wycieczki po okolicach Sztokholmu nie można pominąć. Cenny zabytek, mogący się pochwalić historią sięgającą początków XVI wieku, intryguje zarówno swymi dziejami, jak i swą formą. Dla turystów z Polski jest on miejscem wyjątkowym nie tylko ze względu na ciekawy wygląd oraz wspaniałe wnętrza. Warto pamiętać, że Gripsholm to królewska rezydencja, w której na świat przyszedł Zygmunt III Waza. Sama rezydencja zachwyca, a spacer po jej terenie może się dla każdego miłośnika historii okazać wyjątkowo ciekawą przygodą.


Tagi:
Najnowszy

Produkt na rynku

Zadaniem marketingu jest motywowanie ludzi w celu zainteresowania wybranym produktem. Systematycznie wyszukuje się nowe sposoby zdobywania uwagi ewentualnych klientów, a więc mówiąc prosto, jak

Czytaj więcej...